Kvalita, inovácie a rešpekt k prírode- drevené podlahy BOEN

Produkty BOEN sú ukážkou rozmanitosti a výnimočnosti, ako aj dôkazom toho, že existuje produkt, pre každú osobnosť a každý štýl. Ak sa rozhodnete pre drevenú parketovú podlahu značky BOEN, vyberáte si kvalitu, inováciu a rešpekt k prírode. V ponuke nájdete 2-vrstvové aj 3-vrstvové parkety v rôznych formátoch, pre vytvorenie interiéru presne podľa vašich predstáv. Na výber sú podlahy s elegantnejšou a pokojnou kresbou dreva, ako aj podlahy s bohatou a rozmanitou rustikálnejšou štruktúrou. Povrchové úpravy a technika kartáčovania zdôrazňujú charakter dreva.

To najlepšie zo stromu

Výrobné postupy spoločnosti BOEN sú známe svojou kvalitou a vynikajúcim využitím zdrojov. Spoločnosť BOEN vlastní tri piliarske závody pre vlastný porez guľatiny. Disponuje vlastnou komplexnou technológiou spracovania dreva- od guľatiny až po finálny produkt.Týmto spôsobom je možné efektívne využiť celý strom, resp. guľatinu, čo umožňuje značke BOEN vyrábať drevené parkety v rôznych triedach a ponúknuť tak zákazníkom väčší a rozmanitejší výber podláh.

V piliarskych závodoch je proces sušenia dreva kontrolovaný už od začiatku výroby, aby sa zabránilo praskaniu parkiet počas inštalácie, ako aj po inštalácii, ku ktorému môže dôjsť vplyvom klimatických zmien. Drevo je rýchle transportované na pílu a narezané, preto proces sušenia môže začať čo najskôr, čím sa predíde aj zmenám farby. Drevo je sušené v monitorovaných podmienkach. To umožňuje zaručiť najvyššiu úroveň rozmerovej a tvarovej stability podláh BOEN.
Mnohí dodávatelia parkiet strácajú kontrolu práve nad týmto procesom, pretože nakupujú suroviny, v ktorých sa už proces sušenia začal ešte pred začatím výroby. Cieľom značky BOEN je ponúknuť najlepšiu kvalitu na trhu a preto kladie dôraz na kontrolu tohto procesu hneď od začiatku.

Rôzne farebné prevedenia a povrchové úpravy

Povrchová úprava ovplyvňuje vzhľad a odolnosť parkiet. BOEN ponúka tri povrchové úpravy. Ocenený Live Pure- ultra matný lak, ktorý vyzerá a pôsobí takmer ako neošetrené drevo, Live Natural olej a obľúbený Live Matt lak.

Inovatívna povrchová úprava Live Pure,dodáva podlahe prirodzený vzhľad a zachováva farbu podlahy v priebehu času. Live Pure je lakový systém, ktorý chráni podlahu pred prachom, špinou, kvapalinou a zároveň má vyššiu UV stabilitu ako tradičné laky a oleje. Testy spoločnosti BOEN ukázali, že niekoľko tenkých vrstiev zvyšuje odolnosť povrchu. Preto proces ošetrenia povrchu podláh BOEN prebieha nanesením 6 tenkých vrstiev oleja alebo laku, namiesto menej hrubších vrstiev. Žiadne laky ani oleje použité pri ošetrení povrchu podláh BOEN neuvoľnujú škodlivé látky.

Jednoduchá inštalácia

Drevené podlahy sa nemusia len celoplošne lepiť na podklad. Podlahy BOEN je možné pokladať aj plávajúcim spôsobom. V snahe zabezpečiť čo najjednoduchšiu a najrýchlejšiu inštaláciu drevených podláh si výrobca zvolil pre svoje parketové podlahy dva najlepšie patentované zámkové systémy. Dlhá hrana dosky využíva overený profil Clic od Unilin a na krátkom konci zabezpečuje pokládku najnovší 5G spoj od Välinge. Použitie týchto dvoch vynikajúcich spojov bez lepidla šetrí čas a náklady, vďaka čomu je každá inštalácia jednoduchá. Drevené podlahy BOEN je možné pokladať aj na podlahové vykurovanie. V tomto prípade sa odporúča podlahu celoplošne nalepiť na podklad.

Vedeli ste že?

Značka BOEN sa snaží podporiť vyššie povedomie o hodnote udržateľného nákupu. Kúpou parkiet BOEN si vyberáte produkt vyrobený z trvalo udržateľných materiálov. Produkt, ktorý je vyrobený z pravého dreva a každá jedna doska je jedinečná.

Niekoľko faktov o podlahách BOEN:

  • Parketové podlahy sú vyrobené zo 100% pravého dreva- kupujete originál.
  • Drevo použité na výrobu parkiet pochádza z trvalo udržateľných lesov. BOEN investuje do udržateľnej výroby a garantuje kontrolovaný a certifikovaný dodávateľský reťazec.
  • Pretože každý strom je jedinečný, každá podlahová doska bude jedinečná.
  • Zakúpením certifikovanej podlahy BOEN prispievate k vysadeniu nových stromov, ktoré absorbujú viac emisií CO2.
  • Základnými piliermi výroby podláh BOEN sú skúsenosti a znalosti. V priebehu rokov sa značka zamerala na hľadanie najlepších riešení a výrobu najlepších produktov.
  • Predtým, ako strom dosiahne svoj prirodzený koniec života a musí byť vyrúbaný, dostane tzv."nový život"- zmení sa na krásnu drevenú podlahu. V rovnaký čas sa vysadí nová generácia stromov.
  • Kupujete si udržateľný produkt, ktorý nespôsobuje žiadne nebezpečné emisie z výroby, ani počas celého životného cyklu.
  • Pre bežné bývanie a domácnosť nie sú drevené podlahy náročnejšie na čistenie a údržbu ako iné podlahy. V každodennom živote podlahu povysávajte alebo zľahka zotrite.
  • Drevené podlahy BOEN sú dodávané v niekoľkých druhoch povrchových úprav- vyberte si medzi lakovanými alebo olejovanými povrchovými úpravami podľa vašich preferencií a potrieb- či už radi tancujete alebo nechávate svoje deti hrať sa na podlahe.
  • Podlahy BOEN sú recyklovateľné- ak sa po mnohých rokoch užívania rozhodnete pre výmenu podlahy, podlahy BOEN môžete recyklovať a tým uzavrieť kruh udržateľnosti